| पैकेज का आकार | डीओ-214एसी/एसएमए |
|---|---|
| अवयव | थाइरिस्टर सर्ज सप्रेसर्स |
| पद | टीएसएस डायोड |
| अधिकतम रिसाव वर्तमान | 5μA से कम |
| टीएसएस नाम | थाइरिस्टर सर्ज सप्रेसर्स (टीएसएस) |
| प्रचालन वोल्टेज | 5.0 वी |
|---|---|
| पैकेज | डीएफएन1006 |
| रंग | काला |
| क्लांपिंग वोल्टेज | 20 वी |
| रोस अनुपालन | हाँ |
| Vbr | 6.0V |
|---|---|
| Rohs Compliant | Yes |
| Package | SOT-26 |
| Junction Capacitance | 1.0 PF |
| Application | SIM Ports, USB 2.0 Power And Data Line Protection |
| Vc | 13.0V |
|---|---|
| Rohs Compliant | Yes |
| Package | DFN2510-10L Package |
| Application | High Speed Serial Interfaces, USB 3.0, USB 2.0 |
| Lead Soldering Temperature | 260℃(10sec) |
| Vrwm-Reverse Breakdown Voltage | 12.0V |
|---|---|
| Marking Code | 712 |
| Lead Soldering Temperature | 260℃(10sec) |
| Rohs Compliant | Yes |
| Package | SOT-23-3L Package |
| ऑपरेटिंग जंक्शन तापमान रेंज | -65 से +125℃ |
|---|---|
| TA पर औसत दिष्टकारी धारा=75℃ | 2ए |
| अधिकतम आरएमएस वोल्टेज | 42 वी |
| अधिकतम दोहरावदार शिखर रिवर्स वोल्टेज | 60 वी |
| अधिकतम डीसी ब्लॉकिंग वोल्टेज | 60 वी |